HASANKEYF’İN ÇOBANINDAN ‘TRUMP’A MEKTUP
Yukarı

HASANKEYF’İN ÇOBANINDAN ‘TRUMP’A MEKTUP

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a gönderdiği ve tartışma konusu olan mektuba cevap, Hasankeyfli Çoban Ahmet’ten geldi. Hasankeyf’in çobanı Ahmet Akdeniz, ABD Başkanı Trump’a yazıp gönderdiği mektupta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve

HASANKEYF’İN ÇOBANINDAN ‘TRUMP’A MEKTUP
Bu içerik 3358 kez okundu.

“Mezopotamya’nın kadim şehri Hasankeyf’in çobanından ABD Başkanı Trump’a tavsiyeler” ile başlayan mektupta, Türkiye Cumhuriyetinin kadim bir geçmişe sahip olduğunu ve Türkiye’yi örgütlere değişmesinin ABD’nin yararına olmayacağı vurgulandı. Mektubun çok çirkin ve saçma ifadelerle yazıldığını söyleyen Çoban Ahmet “ABD Başkanına yazdığım mektupta sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Türkiye’de yaşayan herkesten özür dilemesi gerektiğini belirttim. Eğer ABD Türkiye’yi bir terör örgütüne değişecekse kaybeden ABD ve kullandığı kuklalar olacaktır” dedi.

ÇOBANDAN ÖNERİ: DERHAL ÖZÜR DİLE!

Hasankeyf PTT Şubesinden ABD Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla Washington Beyaz Saray’a gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı; “Sayın Trump. Türkiye’nin kültürü, kadim geçmişi Mezopotamya’nın beşiği Hasankeyf’ten size yazıyorum. Öncelikle şunu belirtirim ki, gönderdiğiniz mektup çok çirkin ve kabul edilemez düzeyde bizleri üzmüştür. Yazdığınız mektup bir devlet başkanına yakışmadığı gibi tüm ifadeler mesnetsizdir. Daha ağır bir mektup yazardım ama benim çobanlık terbiyem buna müsaade etmiyor. Türkiye’yi bir terör örgütüne değişmeniz akıl karı olmadığı gibi hep kan akmasına ve acılara neden olacaktır. Sizi kim aldattı, nasıl sizi yönlendirdi bilmem ama Hasankeyf’in çobanından size tavsiyem; derhal Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve ülkemizden özür dileyin” (Halit Biliz)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.