HASTANE SEVİNCİ SÜRÜYOR
Yukarı

HASTANE SEVİNCİ SÜRÜYOR

HASTANE SEVİNCİ SÜRÜYOR
Bu içerik 395 kez okundu.

İlimizde yıllardır yapılması için uzun uğraşlar verilen 500 yataklı devlet hastanesinin 2020 yılı yatırım programına alınmasına olumlu karşılayan STK temsilcileri, hastanenin ihale sürecinin en kısa sürede tamamlanması gerektiğini belirttiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, hastanenin yatırım programına alınmasının sevindirici olduğunu belirterek, sağlık yatırımların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

"SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM ETMELİ"

Yalçın, "Uzun zamandır Batman kamuoyunun gündeminde olan 500 yataklı yeni hastanenin yatırım programına alındığını ve 12 Şubat 2020 tarihli mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlandığını, sağlık alanında faaliyette bulunan bir sivil toplum kuruluşu olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Batman'ımıza sağlık yatırımlarının artarak devam etmesini ve 500 yataklı hastanenin ihale sürecinin mümkün olan en kısa sürede tamamlanmasını ümit ediyoruz. Yeni yapılacak olan hastanenin 500 yataklı olarak, yatırım programına alınması için gayret gösteren, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, başta Batmanlı hemşerilerimiz ve çevre illerden gelen vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz." dedi.

"HIZLI BİR ŞEKİLDE HİZMETE ALINMALI"

Hastanenin hizmet vermesi için hızlı bir şekilde çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Batman SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş ise şunları söyledi: "Batman'ın en çok ihtiyaç duyulan 500 yataklı hastanenin kente kazandırılması bizler için büyük bir sevinç kaynağıdır. Hastalarımızın daha refah ve güzel bir ortamda tedavi olmaları sevindiricidir ve aynı zamanda sevk oranlarının yok denecek kadar azalacağı ümidini taşıyoruz. Ayrıca ihalenin yapılıp hastanenin çabuk bir şekilde hizmete alınması için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Ayrıca hastanenin yatırım programına alınması için uğraş veren herkese teşekkür ediyorum."

 

Etiketler: BATMAN SAĞLIK SEN HASTANE
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.