Normalleşme sinyali
Yukarı

Normalleşme sinyali

Batman’da hayatın yavaş yavaş normale dönmesi ile birlikte uzun süreden sonra ilk defa iş yerlerini açan işletmeciler, Covid-19 salgını süreci içerisinde hem maddi hem de manevi birçok sıkıntı çektiklerini söyledi.

Normalleşme sinyali
Bu içerik 531 kez okundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı olan iş yerleri, Cumhurbaşkanının açıkladığı son "Normalleşme Planı" kapsamında yeniden işbaşı yaptı. İlimizde faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane ve çay bahçesi gibi işletmeler 1 Haziran Pazartesi itibari ile belirlenen kurallar dahilinde akşam 22:00'a kadar vatandaşlara hizmet verecek. Batman’da hayatın yavaş yavaş normale dönmesi ile birlikte uzun süreden sonra ilk defa iş yerlerini açan işletmeciler, Covid-19 salgını süreci içerisinde hem maddi hem de manevi birçok sıkıntı çektiklerini söyledi. Sağlık Bakanlığının belirlediği kurallar gereği iş yerlerini açtıklarını belirten Batmanlı işletmeciler, bu anlamda işyerlerinde başta sosyal mesafe olmak üzere maske, hijyen ve dezenfektan gibi unsurlara dikkat ettiklerini vurguladı.

ÖMÜRLÜK ALIŞKANLIK DEĞİŞTİ

Kahvehane ve kıraathanelerde artık plastik bardaklar var, maskesiz müşteri içeri alınmıyor. 76 gündür korona virüs salgını nedeniyle kapalı bulunan kahve ve kafeler dün hizmet vermeye başladı. 2,5 aydır kahvehane ve kıraathaneyi özleyenlere cam bardak veya isteyene plastik bardakla çay servisi yapılıyor ve ayrıca maskesiz kimse içeri alınmıyor. Yarım asırdan fazladır ilk kez bazı alışkanlıkların değiştiğini belirten cafe işletmecisi Salim Tirki, “yaklaşık 76 gündür iş yerim kapalı Allaha çok şükür bu gün iş yerim açıldı. İlk günde gelen müşterilerimize isteyen can bardakta isteyen plastik bardakta çay servisi yapıyorum. Özellikle maske, sosyal mesafe  ve hijyenik kurallarına dikkat ediyorum çay ve su içen müşterilere ise  sosyal mesafeye dikkat etmeleri için tek masa iki sandalye kurallarına göre çay servisi yapıyorum” dedi.  

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.