ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU
Yukarı

ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

Tekerlekli sandalye basketbolda fikstür belli oldu

ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU
Bu içerik 367 kez okundu.

Tekerlekli sandalye basketbol 2020-2021 sezon fikstür çekimi hafta içinde Ankara’da Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yönetim kurulları tarafında pandemiden dolayı kulüp başkanlarının davet edilmediği kura çekimi yapılarak federasyonunun sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı. 2020-2021 SEZONU  Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig  ılk hafta müsabakaları şu şekilde oluştu:  

1-İzmir Bornova Barışgücü-Konya Engelliler

2-Medikalpark Samsun Engelli Gücü-Tuzla Belediyesi Engelliler

3-68 Aksaray Belediyesi SK-Çanakkale Boğazgücü Engelliler

4-Bursa Bedensel Engelliler-Batman Engelliler SK.

5-Kocaeli Başiskele Engelliler-Antalya BB Asat Gençlik

6-Engelsiz Gaziantep-Fuzulev 1453 Engelliler karşılaşacak.

“DESTEK VAR ENGEL YOK”

 Yeni sezon ile ilgili olarak Batman Engelliler spor Klubü başkanı Nasreddin Kaya yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. Kaya “yeni sezon hazırlıklarına başlamadan tüm sporcu arkadaşlarımıza Covid-19 testi yaparak federasyonumuzun genelgesi çerçevesinde riski en aza indirerek önümüzdeki hafta antremanlara başlamayı planlamaktayız. Takımımız 2020-2021 sezonunda Türkiye Bedensel Engelliler Spor federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.liginde yer alan ve toplam 12 takımın katılımıyla Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Gaziantep ili dışında bölgenin tek takımı olarak Türkiye arenasında Batman ilini Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında mücadele edecek olup, lige renk ve değer katacak olan inancımızı paylaşmak istiyorum. Yeni sezonda Lige başlarken  kulübümüze verecekleri maddi-manevi desteklerinden dolayı; Batman Valimiz ve Batman Belediye Başkan vekilimiz sayın Hulusi Şahin, Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri sayın A.Kadir Özer, Batman İl Emniyet Müdürü sayın Köroğlu Kıraç, Batman Gençlik ve Spor İl müdürü sayın M.Şafi Özperk,Batman Belediyesi Spor işleri Müdürü ve Batman Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burak Eren ve Kuruluşumuzdan bugüne  13 Yıldır (2007-2020 yılları)  kesintisiz reklam sponsorumuz olan  TÜPRAŞ  Batman Rafineri Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler: Tekerlekli sandalye basketbol 2020-2021 sezon fikstür Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Batman Engelliler spor Klubü başkanı Nasreddin Kaya
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.