HASANKEYF’TE FESTİVAL DÜZENLENECEK
Yukarı

HASANKEYF’TE FESTİVAL DÜZENLENECEK

Başarılı kurum müdürü, Yeni Hasankeyf için de önemli çalışmalar yaptıklarını ve buranın su sporları alanında büyük sükse yapacaklarını ifade ederek; “2021 Mayıs ayında Yeni Hasankeyf’te su sporlar festivali düzenleyeceğiz” dedi.

HASANKEYF’TE FESTİVAL DÜZENLENECEK
Bu içerik 446 kez okundu.

Batman Belediyesi Spor İşleri Müdür Vekili, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Burak Eren, kentteki faaliyetler hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle spor faaliyetlerine uzun bir aradan sonra yeniden başladıklarını belirten Eren,  bir ay önce start verdikleri kurslarla şuan belediye olarak, 10 dalda 1200 çocuğa ücretsiz spor eğitim verdiklerini açıkladı.

HEDEF 5 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERMEK

Vali Hulusi Şahin’in Batman Belediyesine kayyım olarak atanmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğündeki şube müdürlüğü görevinin yanı sıra, Batman Belediyesi Spor İşleri Müdür Vekilliğine de getirilen genç kurum amiri Burak Eren, belediye bünyesinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında gazetemiz Spor Editörü Murat Ezgin’e açıklamalarda bulundu. Her alanda spor faaliyetlerine başladıklarını belirten Eren: Tüm tesislerimizde ücretsiz kurslarımıza 1 ay önce start verdik. 32 antrenörümüz nezaretinde, 10 dalda 7-15 yaş arası 1200 kardeşimizi eğitiyoruz. Pandemi süreci nedeniyle ara verilen kurslarımızda hedefimiz önümüzdeki yaza kadar, bu sayıyı en az 5 bin bandına taşımak. Bu kapsamda çocuklarına ücretsiz spor eğitim aldırmak isteyenler anne-babalar, Tılmerç Mahallesinde bulunan spor kompleksine gelerek kayıtlarını yaptırabilirler.

7 BİN 500 KİŞİYE YÜZMEYİ ÖĞRETİLECEK

Ücretsiz kurslarımız arasında bu sene yüzme alanına ayrı bir parantez açacağız. Spor Bakanlığımızın “Yüzme bilmeyen kalmasın” projesiyle 7 bin 500 öğrenciye yüzmeyi öğreteceğiz. Bu kapsamda bize çok fayda sağlayacak spor kompleksimizdeki havuzumuzun tadilat işleri de 15 gün içerisinde tamamlanıp, burada da çocuklarımıza eğitim vermeye başlayacağız.

HASANKEYF’TE SU SPORLARI FESTİVALİ YAPILACAK

Yeni Hasankeyf için çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Fizibilite çalışmaları de tamamlandı. Yeni Hasankeyf mevkiisu sporlarının yapılması için çok uygun. Yakın zamanda Şanlıurfa’dan su sporları teknik ekibini getirerek somut adımlar da atmaya başlayacağız. Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Hulusi Şahin, bu alandaki çalışmalarımızı yakından takip ediyor. 2021 Mayıs içerisinde de Hasankeyf’te “Su sporları festivali” düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca bu alanda takımlar kurup liglere katılacağız. Kültürel varlıklar ve su sporları organizasyonlarını birleştirerek turistleri buraya çekeceğiz. Net bir tabirle; Hasankeyf kültür ve su sporlarıyla tam bir cazibe merkezi haline gelecek.

KÖYLERİ GEZİP SPOR YARIŞMALARI YAPTIRIYORLAR

Yeni başlattığımız bir etkinliğimiz de köylerle ilgili. İlimize bağlı köyleri gezip çocuklarımıza sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Son olarak Beşiri ilçesine bağlı Danalı köyüne gittik. Badminton, voleybol, atletizm ve futbol branşlarında köyde yarışmalar düzenleyip çocuklarımıza hediyeler verdik. Bu sportif etkinliklerimiz de belli aralıklarla ilçelerimize bağlı köylerimizde devam edecek.

14 SEMT SAHASI YENİLENECEK

Çocuklarımız ve yetişkin bireyler, belediye bünyesindeki tesislerde ücretsiz spor eğitimi alırken, dışarı özgün bir şekilde spor yapabilmeleri için de yıpranan semt sahalarımızı yenileceğiz. Kentimizde 14 adet semt sahası bulunuyor, bunların tümünü bahar aylarıyla birlikte yenilenmiş bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine açacağız.  

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.