83 bin anneye doğum yardımı yapılacak
Yukarı

83 bin anneye doğum yardımı yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, doğum yardımı uygulaması kapsamında yarın itibariyle 36,7 milyon TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

83 bin anneye doğum yardımı yapılacak
Bu içerik 7509 kez okundu.

Doğum yardımlarının, herhangi bir gelir kıstasına bakılmaksızın yeni doğum yapan tüm anneleri kapsadığını bildiren Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, doğum yardımı için başvuran annelerin, birinci bebeği için 300, ikincisi için 400, üçüncü ve sonrakiler için de 600 lira ödeme gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Eylül ayına ilişkin doğum yardımı uygulaması kapsamında yarın itibariyle 83 bin annenin hesabına toplamda 36,7 milyon TL yatıracaklarını açıklayan Bakan Selçuk, uygulamanın başladığı günden bugüne kadar 4,7 milyon anneye toplamda 2,5 milyar TL doğum yardımı yaptıklarını ifade etti.

Selçuk, doğum yardımları uygulamasının kapsamının 2019'da başlatılan Çoklu Doğum Yardım Programı ile genişlettiklerini belirterek, bu program kapsamında da ikiz ve üçüz bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi ailelere iki yıl süresince çocuk başına aylık 150 lira destek sağladıklarını ifade etti.

Etiketler: 83 ANNEYE DOĞUM YARDIMI BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.