Hasankeyf için 40 milyon bütçe
Yukarı

Hasankeyf için 40 milyon bütçe

Hasankeyf için 40 milyon bütçe
Bu içerik 1165 kez okundu.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmelerinde yapılmasını talep ettikleri Hasankeyf Taşkın Koruma tesisinin ihale izninin Bakanlık tarafından onaylandığını açıkladı. Özdemir, 15 Nisan 2021 tarihinde ihalesi yapılacak olan Hasankeyf taşkın koruma tesisinin keşif bedeli 40 Milyon TL olduğunu, sözleşme imzalandıktan 10 gün sonra yer teslimi yapılarak işe başlanacağını söyledi.

550 GÜNDE BİTECEK

Hasankeyf’i taşkınlardan koruyacak olan bu tesisin 8091 metre kesitli betonarme taşkın koruma tesisi ve üzerindeki sanat yapılarının yer tesliminden itibaren 550 günde bitirilmesinin planlandığı belirten Özdemir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Hasankeyf’in bütün sorunlarının çözümü için önemli adımların atılmasında hassasiyet gösteriyor. Devam eden çalışmalar bittiğinde Hasankeyf sosyal donatıları, müzesi, tekne turları ile önemli bir turizm lokasyonu haline gelecektir” dedi.

Etiketler: batman hasankeyf taşkın koruma bütçe cumhurbaşkanı hasankeyf Tarım ve Orman Bakanı ekrem pakdemirli ak parti batman ziver özdemir
Sende Yorumla...