Banka şubelerinin mesai saatlerinde düzenleme
Yukarı

Banka şubelerinin mesai saatlerinde düzenleme

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma döneminde emekli maaş, ikramiye ödemeleri için banka şubelerinin daha uzun süre açık tutulabilecek şekilde düzenleme yapabileceklerini duyurdu.

Banka şubelerinin mesai saatlerinde düzenleme
Bu içerik 1652 kez okundu.

Türkiye Bankalar Birliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"T.C. İçişleri Bakanlığının Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi hükümleri ve Bakanlığın açıklamaları uyarınca, 3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin, salgın tedbirlerine uyulmak üzere yoğunluğun önüne geçilerek, daha güvenli ve kolay şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından şube çalışma saatlerine ilişkin tavsiye kararı alınmıştır.

Buna göre üyeler; açık olacak şubelerinde yeteri kadar personel bulundurmak üzere, müşteri kabul saatlerini, 6-07-10-11 Mayıs 2021 tarihlerinde 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs 2021 tarihinde 9.00-12.30 belirleyebileceklerdir.

Diğer günlerde, şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde hizmet verilmeye devam edilecektir.

Toplumun, kendisinin ve çalışanların sağlığının korunmasına azami ölçüde çaba gösterilmesini teminen, banka müşterilerinin işlemlerinde ATM, internet ve mobil bankacılığı gibi şube dışı kanalları tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz."

Etiketler:
Sende Yorumla...