KOBİ’LERE NEFES KREDİSİ
Yukarı

KOBİ’LERE NEFES KREDİSİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Coronavirus salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla "Nefes Kredisi"nin Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacağını duyurdu.

KOBİ’LERE NEFES KREDİSİ
Bu içerik 1645 kez okundu.
Advert

10 BANKANIN KATILIMIYLA 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Nefes Kredi Paketi'ne ilişkin detayları Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde duyuruldu. Buna göre, Coronavirus salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi”, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacak. Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 Milyon TL altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25 kayıp yaşayan; Ticaret, Deniz Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi veya Ticaret Borsası’na kayıtlı üyelere işletme sermayesi finansman imkânı sağlanacak.

İLK 6 AY GERİ ÖDEMESİZ OLACAK

2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek. TOBB ve Oda / Borsalar da kaynaklarını bu bankalarda değerlendirerek projeye katkı sunacaktır. İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkânı sağlanacak olan 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. Söz konusu uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak olup, faiz oranının yıllık yüzde 17,5 olarak belirlendiği ifade edildi. (Mehmet İslamoğlu)

Etiketler:
Sende Yorumla...