SINAV KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Yukarı

SINAV KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Batman'da sınav öncesi LGS Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

SINAV KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 1010 kez okundu.

Bu yıl Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında  6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan merkezi sınav öncesi LGS Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Batman Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısına; Kurul Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, kurul üyeleri İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ve İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak katıldı. Yapılan toplantıda Merkezî sınavla öğrenci alacak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla yapılacak Merkezi Sınavın sorunsuz olarak İl Merkezimiz, ilçe ve köylerde bulunan ortaokullarımızda sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi için alınan tedbirler, sınav görevlendirmeleri, öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için alınacak hijyen ve koronavirüs salgını çerçevesinde alınacak ek önlemler görüşüldü.

BAHÇEYE KİMSE ALINMAYACAL

Öğrencilerin sınav motivasyonunun sağlıklı bir şekilde sağlanması için okul bahçelerine öğrenciler ve öğretmenler dışında kimsenin alınmaması, salgın tedbirleri kapsamında okul önünde velilerin kalabalık oluşturmasına izin verilmemesi, sınav giriş ve çıkışlarında sosyal mesafeye dikkat edilecek çalışmaların yapılması ve sınav esnasında öğrencilerin sınav motivasyonunun sağlanması amacıyla okul çevresinde olabilecek gürültü kirliliğine izin verilmemesi kararlaştırıldı.

186 OKULDA SINAV OLACAK

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak merkezi sınava ilimizde ilimiz merkezde 58 okulda, merkeze bağlı 17 köy okulunda, Beşiri ilçesinde 22 okulda, Gercüş ilçesinde 16 okulda, Hasankeyf ilçesinde 3 okulda, Kozluk ilçesinde 42 okulda ve Sason ilçesinde 28 okulda olmak üzere toplam 186 okulda sınav yapılacak. sınava girecek tüm öğrencilerimizin sınavı sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için gerekli tüm tedbirler alınmış. Okullarımızda ihtiyaç duyulan maske ve hijyen malzemeleri temin edilmiş, sosyal mesafe şartlarına uyulması için tüm önlemler alındı. Toplantıda, sınava girecek öğrencilerin ve sınavda görevli öğretmenlerin sağlıklı bir ortamda sınava girebilmeleri için gereken tüm önlemlerin alındığı vurgulandı. Yapılan toplantı sınava girecek öğrencilerimize başarı dilekleriyle sona erdi.

Etiketler: batman lgs sınav toplantıları ölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı
Sende Yorumla...