SALİH GÖK SEVİNCİ
Yukarı

SALİH GÖK SEVİNCİ

Batman'a yaptığı hizmetlerle halk arasında rahmetle anılan eski Belediye Başkanı merhum Salih Gök adına, Çamlıtepe Mahallesi'nde bir park yapılması mahalle sakinlerini ve Batmanlıları sevindirdi.

SALİH GÖK SEVİNCİ
Bu içerik 3274 kez okundu.

Şehircilik konusunda Batman'a yaptığı pek çok hizmeti halen anlatılan Salih Gök, 1997 yılında görevi başında iken kalp krizi geçirerek vefat etmiş, cenazesine siyasi görüş farkı gözetmeksizin on binlerce insan katılmıştı. Şehircilik konusunda kısa zaman içerisinde Batman'a birçok hizmetlerde bulunan Gök'ün Batman'ın gelişmesinde büyük katkıları olmuş, ilkelerinden taviz vermez, aracı kabul etmez biri olarak tanınmıştı. Kentin bugünkü hale gelmesinde Salih Gök'ün büyük katkısının olduğunu belirten Batman halkı, isminin sadece bir parka değil okul ve caddelere de verilmesi gerektiğini ifade etti.

"Salih Gök bütün insanlarımıza eşit davranmıştır"

Salih Gök isminin okul ve caddelere de verilmesi gerektiğini ifade eden mahalle sakini Hüseyin Okçu, "Bu saha önceleri perişan bir haldeydi. Burayı güzel bir park yapıp Batman'ın eski Belediye Başkanı olan rahmetli Salih Gök ismini vermeleri çok yerinde bir karar olmuştur. Keşke Sayın Salih Gök'ün ismini büyük bir okula veya mahalleye verselerdi daha iyi olurdu. Kendisinin Batman'a çok hizmetleri olmuştur. Sağcısıyla,  solcusuyla, dindarıyla bütün insanlarımıza eşit davranmıştır. Görevi başındayken kalp krizi geçirerek vefat etmiştir. Allah onun mekânını cennet eylesin. Allah onun gibi çalışkan, milletini ve memleketini seven, dindar insanların sayısını çoğaltsın." diye konuştu.

"Mahallemizde Salih Gök adına park açılmasına çok sevindik"

Mahallelerinde Salih Gök adına park açılmasına çok sevindiklerini ifade eden mahalle sakinlerinden Mehmet Şah Akkuş ise, "Allah Salih Gök'ten razı olsun ve Allah'ın rahmeti onun üzerine olsun inşallah. Mahallemizde Salih Gök adına park açılmasına çok sevindik. Rahmetli Gök, dindar ve dürüstlüğüyle biliniyordu. Belediye Başkanlığına seçildiği gibi belediyenin kapısına ''Rüşvet alan da veren de melundur' Hadis-i Şerifini yazdırmıştı. İsminin sadece burada parka verilmesi bence yeterli değildir. Salih Gök isminin daha büyük ve başka yerlere verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Rahmetli Gök, bir iş yaptığında işini çok sağlam yapardı, hatta Batman'ı Batman yapan onun sağlam hizmetleriydi." dedi.  Salih Gök 27 Mart 1994 yılında dönemin Refah Partisi'nden Batman Belediye Başkanı seçilmiş, toplamda 3 yıl 8 ay 17 günlük görev süresinde yaptığı hizmetler nedeniyle her kesimin takdiri kazanmıştı.

 

Etiketler: Salih Gök Batman Belediye Başkanı Park
Sende Yorumla...