SPOR OKULU 60 ÖĞRENCİ ALACAK
Yukarı

SPOR OKULU 60 ÖĞRENCİ ALACAK

Batman Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesindeki spor proje okulunda başvurular başladı.

SPOR OKULU 60 ÖĞRENCİ ALACAK
Bu içerik 1224 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl spor branşlarında kazandıkları 90 madalya ve Türkiye dereceleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesindeki spor proje okulu, yeni dönem için başvuru alımına başladı. Sadece 60 öğrencinin alınacağı spor okulunda rekor sayıda başvuru bekleniyor.

BAŞVURULAR HAZİRAN AYI SONUNA KADAR SÜRECEK

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun ilk proje okulu olarak geçtiğimiz yıl 60 öğrenci alan spor proje okulu, 60 kişilik ordusuyla neredeyse tüm spor branşlarında yarışmalara katılmış ve sayısız başarıya imza atmıştı.

Yeni dönemde başarı çıtasını daha da yükselteceklerini belirten Okul Müdürü Mehmet Siraç Dadak, “Türkiye’nin 6’ıncı spor proje okulunu bünyemizde barındırıyoruz. Geride bıraktığımız dönemde pandemiye rağmen çok iyi dereceler elde ettik. Önümüzdeki sezon öğrenci sayımızı 120’e yükseltmiş olacağız. Sayısal olarak artmamızla birlikte , artık ülke çapında çok daha büyük başarı için çabalayacağız. Bu kapsamda, 30 hazirana kadar 60 kişilik kontenjan için başvurularımız sürecek. Başvuruda bulunmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz, okulumuzun internet sitesinde başvuru evraklarını bulabilir. (batmanveyselkaraniaihl.meb.k12.tr) Akabinde okulumuza gelerek şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Temmuz ayının ilk iki haftasında da 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda yapılacak parkur sınavına katılım sağlayacaklar ve 60 yeni öğrencimiz derecelerinin ardından belli olacak” dedi.  2020 yılında eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Doğu ve Güneydoğu'nun ilk ve tek Spor Proje Okulu, Batman ve ülke genelinde katıldıkları spor branşlarında tam 90 madalya ve kupa alarak, bu alanda zirvenin sahibi olmuştu. Proje okulu bünyesindeki öğrencilerin, Avrupa ve Türkiye dereceleri de bulunuyor. (Murat Ezgin)

Etiketler: Mehmet Siraç Dadak batmanveyselkaraniaihl.meb.k12.tr batman
Sende Yorumla...