Ayak tenisi turnuvası yapılacak
Yukarı

Ayak tenisi turnuvası yapılacak

Mart 2021’de ülkemizde kurulan Türkiye Ayak Tenisi Federasyonun ardından Batman İl Temsilcisi olan Fatih Yavuz, ilk turnuva için hazırlıklara başladı.

Ayak tenisi turnuvası yapılacak
Bu içerik 630 kez okundu.

2015 yılından itibaren Uluslararası Futbol Tenisi Federasyonu Birliği (FIFTA) tarafından verilen yetki ile Ayak Tenisi branşı üzerine yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerini sürdüren Turgutlu Ayak Tenisi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği öncülüğünde, Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sunkur, Başkan Yardımcısı Oğuz Özer, Genel Sekreter İlyas Bozdağ, Senem Aka ALSK Başkanı ve dernek üyelerinin katılımıyla Türkiye’de Ayak Tenisi Federasyonu kurulması için 29 Mart 2021 tarihinde ilk adım atıldı.

Federasyon tarafından il ve bölge temsilcilerinin görevlendirmesi yapılarak, ilimizde de Temsilcilik görevi Fatih Yavuz'a verildi. Ayak tenisi sporu ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren İl Temsilci Yavuz, “Amacımız ayak tenisini ilimizde en iyi bir şekilde tanıtarak tüm kitlelere yaymak bu sporu layık olduğu yere getirmektir. Ayrıca spor bakanlığımızın gelişmekte olan sporlar arasına girerek, ileride kurulması planlanan lig, şampiyona ve uluslararası maçlara genç sporcular yetiştirmektir. Oynaması ve saha kurulumu gayet kolay olan bu sporu 7’den 70’e herkes oynayabilir.  Yakın zamanda ekibimiz ile Batman’da birçok etkinlik ve organizasyonlar düzenleneceğiz. Ayak tenisine ilgi gösteren, bu alanda kendini geliştirmek sporcularımız da organizasyonlarda yer alabilmek için bizi instagram’da @batmanayaktenisi sayfasından takip edip, bilgi alabilirler” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler: Batman Ayak tenisi Fatih Yavuz
Sende Yorumla...