CUMHURBAŞKANI ‘DENE-YAP’ ATÖLYESİNİ AÇTI
Yukarı

CUMHURBAŞKANI ‘DENE-YAP’ ATÖLYESİNİ AÇTI

CUMHURBAŞKANI ‘DENE-YAP’ ATÖLYESİNİ AÇTI
Bu içerik 461 kez okundu.
Advert

Gençlik ve Spor Bakanlığının, aralarında Batman’ın da olduğu 28 ildeki 36 adet ‘Dene –Yap’ Atölyesinin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında eş zamanlı olarak yaptı. Batman’daki Dene Yap Atölyesinin kurdelesini ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ömer Faruk Özel, Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, Petrolkent Gençlik Merkezi Müdürü Osman Veysel Özdaş, Sason Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eşref Çelik, Hasankeyf Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Veysi Datlı, Gençlik liderleri ve gönüllü gençler birlikte kesti. 

“EĞİTİMLER 3 YIL SÜRECEK”

“Dene-Yap Atölyesinin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması bizleri onurlandırmıştır. Gençlerimiz ve Batman halkı adına kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.” diyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Milli Teknoloji Hamlesi'nin itici gücünü oluşturmak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıkan ‘Dene - Yap Teknoloji Atölyelerinden’ birini Batman’da açmanın heyecanını yaşıyoruz. 4. sınıftan 9. sınıfa kadar olan öğrencilerimize 3 yıl boyunca ücretsiz teknoloji eğitimleri verilecek. Dene - Yap Teknoloji Atölyemizde, iki farklı yaş grubundaki öğrencilerin, girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmaları amaçlanıyor. Ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençlere, Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta 36 ay ücretsiz eğitim görecekler. Bu 3 yıllık süreçte gençlerin, temel teknoloji yetkinlikleri, özel ilgi alanları ve proje üretme kabiliyetleri konusunda gelişim göstermeleri bekleniyor “ diye konuştu.

Etiketler: Gençlik ve Spor Bakanlığı Dene –Yap Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ömer Faruk Özel Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr Petrolkent Gençlik Merkezi Müdürü Osman Veysel Özdaş aso
Sende Yorumla...