VATANDAŞLA MEYDANDA BULUŞTU
Yukarı

VATANDAŞLA MEYDANDA BULUŞTU

VATANDAŞLA MEYDANDA BULUŞTU
Bu içerik 388 kez okundu.

Mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek, mahalle sakinlerinin görüş ve taleplerini yerinde dinlemek için Batman Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Buluşmaları’nın 19.’su Meydan Mahallesi’nde gerçekleşti.

Batman merkez Meydan Mahallesi Meydan Ortaokulu’nda gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları programına Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük ve Muzaffer Özkan, İl Emniyet Müdür Vekili, kamu ve belediye birim müdürleri, mahalle muhtarı ve çok sayıda mahalleli katıldı.
19.’sunun gerçekleştirildiği Mahalle Buluşması’nda Batman Valisi Şahin, Mahalle Muhtarı Erdoğan Atmaca’nın mahalle sakinleri adına taleplerini tek tek dinledi.

MAHALLELİ TALEPLERİ SIRALADI VALİ NOT ALDI

Mahalle muhtarı; semt pazarı, çok katlı otoparkın üst kısmının değerlendirilerek ÇATOM’a dönüştürülmesi, trafik sorunu, park sorunu, cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları gibi önerilerini; vatandaşlar da dilek ve temennilerini Vali Şahin’e iletti. Vali Şahin, tüm taleplerle tek tek ilgilenip hızlı çözümler üreterek, birim müdürlerine ilgili taleplerin hemen yerine getirilmesi konusunda talimat verdi.

KURS, KÜTÜPHANE VE BİR ÇOK HŞZMET SÖZÜ

Çok katlı otoparkın, eski bakımsız ve çirkin görüntüsünden kurtarılarak daha modern ve güvenli bir hale getirildiğini söyleyen Vali Şahin: “ Bununla da yetinmeyeceğiz. Daha önce bakımsız bir düğün salonu olarak kullanılan açık ve kapalı alanları komple yeniden düzenliyoruz. Buralarda kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza uygun alanlar oluşturacağız. Gençlerimiz için Bilgi Evi ve kütüphane, kadınlarımız için kurs merkezleri ve oraya gelip kurslara katılacak kadınlarımızın çocukları için oyun alanları oluşturacağız. Tüm mahalle sakinlerine şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi. 

Etiketler: batman meydan mahallesi vali hulusi şahin mahalle buluşmaları
Sende Yorumla...