BİR ANNENİN VE BİR GENÇ KIZIN ACI DOLU HİKAYESİ
Yukarı
BİR ANNENİN VE BİR GENÇ KIZIN ACI DOLU HİKAYESİ
Perinaz YAMAN

BİR ANNENİN VE BİR GENÇ KIZIN ACI DOLU HİKAYESİ

Bu içerik 526 kez okundu.

Bir Anne kanlar icerisinde ve kendi kanıyla yere " beni Ragıp vurdu

Anneciğim

Babacığım benim için üzülmeyin kurtuldum bu hayattan" diye yazıyor

Düşünebiliyor musunuz ?

Bir kadın ölümü kurtuluş olarak görüyor

Ve kanlar içerisindeyken bile Ailesini teselli etmeye çalışıyor " ölüm bu yaşadığım koca işkencesinden daha kötü değil " diyor

Yıllardır kocasından dayak yiyen bir kadının hikayesi bu

Bu yazıyı yazarken bile binlerce kadın dayak ve insanlık dışı hareketlerle karşı karşıya kalıyor

Savunmasız kadınlara ve çocuklara yönelik bu şiddetin bitmesi için dünya yıkılsa yine az bile.

Bir diğer acı olayda

Bir genç kızın feryadı oldu

Hem kendisine hem de Annesine yönelik şiddeti anlatırken

Yüreklerin parçalanmaması mümkün değil

Aslında daha çocuk o

Yok yok çocukluğunu bile yaşayamamış bir küçücük bir beden o

Sosyal medya da çığlık çığlığa bağırıyordu

Sesimi duyun diye

Ne olur

Ne olur attık dayanamıyorum diyordu

17 yaşındaki Sıla G. isimli genç kız,

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımları ile herkesin kanını dondurdu.

Genç kızın, babasından yıllarca gördükleri şiddet sosyal medyada infial uyandırdı. "Artık bağırmak istiyorum" diyen Sıla ve annesinin gördüğü şiddet babasıyla da sınırlı kalmamış. Destek bekledikleri öz dayısı da babasını aratmayarak, yaşananlar yetmezmiş gibi miras meselelerini bahane edip çözümü şiddette aramış.

İstanbul Bayrampaşa'da yaşayan Sıla G., öz babasının 4 yaşından bu yana kendisi, ağabeyi ile annesine şiddet uyguladığını belirtti. Sıla, duyanların kanını donduran o bitmeyen kâbus yıllar

"Annem eskiden ailesiyle birlikte yaşarken amcasının ona tecavüz etmeye kalkması üzerine evden kaçıp babamla evleniyor. 1999’da parkta tanışıp 3 gün içerisinde evleniyorlar, 2000 yılında daha 18 yaşında iken abim doğuyor, 2003 yılında da ben doğmuşum. Şöyle söyleyeyim ben kendimi bildim bileli babam, anneme, bana ve abime şiddet uyguladı.

Ben çok rahat hatırlıyorum. Biz o zaman Bayrampaşa'da babamın dedesinin evinde kalıyorduk. Yani bir aile apartmanımız vardı, orada kalıyorduk. Kiramız 250 liraydı ve o annem ayda mutfak dolabı yaptırmıştı; zaten evi geçindiren kişiydi. Evde kazak yapıp geçimini sağlıyordu. Hiçbir şekilde babam bize bakmıyordu, eve yemek getirmiyordu. Maaşını ne yapıyordu hiç bilmiyorum.

Sırf bu nedenden dolayı ben 3-4 yaşındayken annemi gözümün önünde boğazladı. Evde bir kaos ortamı vardı. Ben ağlama krizine girmiştim, abim çığlık çığlığaydı. En son babamın akrabaları ayırmıştı kavgayı, ben köşede korkudan ne yapacağımı bilmezken bana 1 lira fırlatıp 'cips al kendine barışalım' demişti. Annemi boğazladıktan sonra cipsle benimle barışabileceğini sandı.

Hep dayak yedik, hele abim zincirle bile dayak yedi. Bu böyle yıllarca devam etti. Ben burslu bir öğrenciyim bursumu almaya çalışırdı ve ben bursumu vermek istemediğimde bana, anneme ve abime eziyet ediyordu, dövüyordu.

Eve bir yiyecek alsa o yiyecek bitse neden bitti diye ayrı bir olay oluyordu. Gıdasız kalıyorduk resmen. Ben artık düzensiz beslenmekten hastalanıyordum, gerçekten bu yüzden hastaneye kaç kez yattığımı bile hatırlamıyorum kan değerlerim sürekli düşük çıkıyordu çünkü hiçbir şekilde düzgün beslenemiyordum,hiçbir ihtiyacımız karşılanmıyordu.

Sevgisizliğinden bahsetmiyorum bile bir kere kucağına alıp sevdiğini hatırlamıyorum. Hiçbir şekilde babalık yapmadı ben o yüzden ona baba demiyorum ve bence babam olmayı da hak etmeyen bir insan. Ondan babam olduğu için utanıyorum.

2016 yılında annem boşanma davası açtı ama rahatsız etmeye devam etti. Kaç kez evimize geldi, tehdit mesajları attı küfürler etti. Hala davalarımız devam ediyor ve bitmiyor. Çekişmeli bir boşanma davası olduğu için 4 yıldır sürüyor.

Biz barodan avukat tuttuk ancak, böyle durumlar da olunca çok ilgilenilmedi bizimle ve babam da sürekli temyize götürüyor. Dava, Adana Bölge Mahkemesi'ne gitti ilk önce sonra Ankara'ya iki kere temyize gitti; Antalya'ya düzenlenmeye gitti bu şekilde uzadıkça uzadı ve biz şikâyet etmekten bıktık ama hiçbir şey olmuyor ona.

Uzaklaştırma kararı alındığında da çiğniyor sadece bir kez 3 gün hapse girdi başka hiçbir şey olmadı. Aynı zamanda anne tarafı da sırtımızdan vurmaya devam ediyor. Yanımızda asla olmuyorlar. Onlar da beni, annemi dövdüler çoğu kez. Yanımızda sadece bir annemin canı bir de benim canım var.

Anneme ve bana zarar verenlerin cezasını çekmesini istiyorum o kadar şiddet görüp de üzerinin örtülmemesini istemiyorum."

Daha güzel bir dünya dileği ile

Kalın selametle

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...