Bu adamın kıymetini bilelim
Yukarı
Advert
Bu adamın kıymetini bilelim
MURAT EZGİN

Bu adamın kıymetini bilelim

Bu içerik 3567 kez okundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Halil Eren’i sık yaptığımız haberlerden dolayı artık tüm okuyucularımız tanır hale geldi. Normal şartlarda biz gazeteciler kurum müdürlerinin yanına gider, çalışmalar hakkında bilgi alır ve zaman zaman kamuoyunu bilgilendirmek adına kendilerine yer veririz. Ancak Halil Eren için bu durum çok farklı, kimsenin yanına gitmesine gerek yok. 2 yıl önce göreve başladığı zaman nokta bir hamle yaparak, kurumda görevli ve yıllardır Batman basın camiasında yer alan meslektaşımız Osman Seyrek’i hemen “medya tanıtım sorumlusu” olarak görevlendirdi.

Tabi yine bizler bunu duyunca alışkanlıktan olsa sanırım, ‘bazen müdür beyi ön plana çıkaracak demeçler, zaman zaman da cılız haberler gelir gider’ diyorduk. Ancak müdür bey öyle bir çalıştı ki, tüm ezberler alt üst oldu. Şimdi burada sıkı durun ve kusura bakmayın deyip, her zaman bir şeylerin düzeltilmesi için muhalif yazı yazan ben, bugün sezarın hakkını sezara teslim etmek için klavyenin başındayım.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Halil Eren, iki yıla aşkın görev süresini geride bıraktı. Bu süre zarfına buyurun birlikte göz atalım, Eren’in bu süreçte yaptığı rutin işler olan kurslar, projeler, yazın öğrenciler için açılan farklı spor branşları, lisanslı sporcuların katılım sağladığı ve başarı elde ettiği turnuvalar, amatör müsabaka organizasyonları ve son dönemde yapılan spor yatırımlarının hepsini bir kenara koyuyorum.

Dikkat çekeceğim tek nokta var; Halil Eren, memleket bilinciyle Batman’ı Türkiye spor camiasında tanınır bir hale getirdi ve adeta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak değil de sanki Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak kentin tanıtımına en büyük katkıyı sağladı. Beni araştırmalarıma göre Eren, geçtiğimiz yıl onlarca farklı spor branşında Batman’ı ev sahibi yapıp, 5 binin üzerinde sporcuyu günlerce Batman’da konaklatarak kente spor anlamında olduğu kadar, ekonomik anlamda da büyük bir katkı sundu.

Yapılan tüm organizasyonlardan alnın akıyla çıkan Halil Eren ve ekibi, artık Türkiye spor camiası ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğünde büyük bir saygı kazanmış durumda. Öyle ki, bu sezonda ev sahipliği organizasyonluğumuz durmak bilmiyor. Batman’da önceden sadece Atatürk kapalı spor salonu vardı, geçtiğimiz yıl açılan 2.500 seyirci kapasiteli 19 Mayıs kapalı spor salonuyla birlikte sayı ikiye çıkmıştı, ancak Atatürk kapalı spor salonu şuanda yıkıldı ve yerine millet bahçesi yapılacağı için sayı yeniden bire düştü.

Ben, sadece Atatürk kapalı spor salonunun var olduğu dönemlerde zaman zaman salona gider, acaba bir etkinlik var mı derdim, ama nerde… Şuan ise bırakın insanların eğlenmesi için yapılacak bir etkinliği, Türkiye spor camiasında, kendi branşlarında en iyi oyuncuları Batman’da ağırlıyoruz. Önceden hiçbir şey yapmadan bile bu salonlar, basketbol ve voleybol için hazır haldeydiler. Ancak dönemin kurum müdürleri rutin işleri dışında, bu şehrin gelişimi için kayda değer hiçbir girişimde bulunmadılar.

Şimdi ise, biz bu salonları her spor dalında kullanıyor ve tek kelimeyle harikalar yaratıyoruz.  Geçtiğimiz aylarda hatırlanacağı üzere, dünyaca ünlü Bilardocu Semih Saygıner başta olmak üzere, tam 600 bilardocuyu ağırladık. Aynı şekilde Türkiye geneli takımların katıldığı basketbol turnuvası, geçtiğimiz hafta ise Türkiye Masa Tenisi Süper Lig 4. etap maçları için Fenerbahçe, Beşiktaş takımları başta olmak üzere toplam 350 sporcuyu ağırladık. Ve bugün büyük bir keyifle söylüyorum, daha masa tenisi turnuvasını yapılalı üç gün olmadı, şimdi de U16 basketbol turnuvasına ev sahipliği yapacağız. Dün itibariyle 5 gün sürecek turnuva için 13 bölge takımı, yaklaşık 200 sporcu ve teknik heyet Batman’da konaklayacak.

Sayın Halil Eren’in maşallahı var. Spordaki yükselişimizi bir kenara koyalım, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz bile kente bu kadar turist çekiyor mu bilemiyorum. Ne yapsak, yetkililerden rica etsek Halil Eren’e mevcut göreviyle birlikte, Kültür ve Turizm Müdürlüğünde de görevlendirmezler mi acaba? Düşünsenize Sayın Eren bu göreve gelirse ve kurmayları, “Müdürüm yakın zamanda Uluslararası İzmir Tanıtım Fuarı ve ardından İstanbul Emit fuarına kentin tanıtımı için katılmamız gerekiyor” deseler. Eren, “Olur mu öyle şey kardeşim, hemen konuda çalışmaları başlatalım ve Uluslararası Batman Tanıtım Fuarını açalım. İnsanlar gelip burada bizi tanısın, oradalar ne işimiz var.” der mi? Bence der…

Şaka bir yana, burada Sayın Eren’in memlekete kazandırdıkları için bu yazımızda kendisine teşekkür etmek istedik. İnanın bana yetkim olsa, Allah gecinden versin ama hayatının son gününe kadar Halil Eren’in Batman Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü olarak kalmasını isterim. Buradan Halil Eren’e, Şube Müdürlerine, Gençlik Hizmetleri personellerine, spor tesislerinin tüm emektarlarına ve başarıların haberlerini bizlere ulaştıran meslektaşımız Osman Seyrek’e kente katkılarından dolayı can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.